Akustik Panel Nedir?

Akustik paneller mevcut mekanda oluşan değişken frekanstaki ses dalgalarının tavan ve duvar yüzeyine çarpması neticesinde rezonansa girmesini önleyici ve sesin net olarak duyulmasına imkan veren dekoratif akustik panellerdir. Ses yalıtımı için kullanılan yalıtım ürünlerinden olan akustik panel, akustik düzenlemeler için de ideal seçimlerden biridir.Sesin içerisinde absorbe olmasını sağlayan bu ürünler ile yalıtım en iyi şekilde sağlanmaktadır.

Akustik paneller kumaş kaplı ve ahşap paneller olmak üzere 2 çeşittir.

1.Kumaş Kaplı Akustik Duvar Paneli

Kumaş kaplı akustik paneller, duvarlarınıza uygulayabileceğiniz dekoratif, renkli ve model seçeneği olan yankı,ses karışıklığı, eko gibi problemleri gidermede akustik mekanlarda kullanılabilecek en iyi ürünlerdir.Kumaş kaplı panel dayanıklıdır ve bu sebeple akustik panellerin ön yüzünde kullanılır. Rengi aşınmaz ve solmaz, ısıya dayanıklıdır. Renk seçenekleri geniştir.İstenilen renkte kumaş kaplama yapılmaktadır.Ses  önleyiciliği yüksektir. Sinema, toplantı salonları vb. mekanlarda kullanılır .Kumaş panel renkli olması görünümün daha güzel olması açısından avantaj sağlar.

2.Ahşap Akustik Duvar Paneli

Akustik ahşap paneller, yankı ve yansıtıcı panel olmakla beraber delikli, derzli modelleri mevcuttur. Asma tavan, bölme duvar ve duvar kaplama uygulamalarında kullanılan bu paneller, gürültü azaltma ve yankılanma kontrolü için iyi bir seçenektir. Duvarlarda veya tavanlarda kullanılan modelleri vardır .Uzun ömürlü, darbeye dayanıklı, çevre dostu bir ürün olması sebebiyle kullanımı oldukça yaygındır.

Nerelerde Kullanılır?

Toplu olarak iletişim kurulacak alanlarda kullanılan akustik paneller, ses titreşim dalgalarının eşyalara çarparak seslerin yankı yapmasını engellemeye yarayan ürünlerdir.Sinemalar,toplantı  salonları, konferanslar ,elektrik tesisatları,ışık ve ses sistemlerinde tercih edilmektedir. Farklı aralıklar ile üretilen akustik panellerimiz istenilen ölçülerde  ve renklerde sunulmaktadır. Sizlerin de ses izolasyonu sağlamak istediğiniz bir mekanınız varsa, bizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir