Ses Yalıtım Uygulamaları

Ses yalıtımı  sektöründeki faaliyetlerine, sektörde uzun yıllar çalışan, bilgi ve birikimlerini yarının mimarilerine yansıtmayı hedefleyen  Sound Akustik, profesyonel ses akustiği  hizmetleri sunar.

 

Profesyonel Akustik Süngerler

Akustik sünger ile alakalı ihtiyacınız olan tüm malzemeler soundakustik güvencesiyle sizlere sunulmuş durumdadır. Hemen tüm akustik süngerlerimizi inceleyin ve ihtiyacınız olanlar hakkında bizimle iletişim kurun.

İnşaat Akustiği
Hacim Ses Akustiği
Mekanik Ses Akustiği
Akustik Difüzörler

+10.000’den fazla mutlu müşterilerimizin arasına katılın!

giris-gorsel

SOUND AKUSTİK MİMARLIK İZOLASYON MALZEMELERİ İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş.

Yapılarınıza Artı Değerler Katar.

Projelendirmeden başlayarak anahtar teslimine uzanan bir sürecin her aşamasında, kendi standartlarını aşan bir kalite anlayışı için var gücümüzle çalışıyoruz. Özellikle mimari projeler konusunda kayda değer bir bilgi birikimine sahibiz.

Sıfır Ses Garantisi

Profesyonel Hizmet

  Tıkla ve Hemen Ara!
+90 507 054 39 26

 

 

Profesyonel Ses Yalıtım Hizmetleri

UZMANLIK ALANLARIMIZ

Hizmetlerimiz

Ses Yalıtım Uygulamaları

Ses yalıtım sistemlerinin kurulumu, keşfi, analizi ve danışmanlığını alanında uzman ekiplerimizce profesyonel olarak vermekteyiz.

İnşaat izolasyonunda akustik çalışmaların ilk bölümünü “gürültü ses akustiği” oluşturur. Yapının bulunduğu çevre koşulları ile yapıyı oluşturacak hacimlerin gürültü verileri belirlenir. İç hacimlerin yerleştirilmesinde bu veriler dikkate alınarak sessizlik gerektiren bölgede gerekli ses yalıtım süngerleri ve malzemeleri uygulanarak gürültülü kısımlar sessiz bir ortam halini alır

Hacim akustiği, duysal etkinliğin birinci derecede önem arz ettiği kongre, konser salonları, konferans salonları ile işitselliğin ve görselliğin bir arada olduğu etkinliğin bulunduğu opera, tiyatro, sinema salonu gibi yapılarda, kaynağından çıkan seslerin bu hacimdeki dinleyicilere nitelik ve kalite açısından en uygun biçimde iletilmesini sağlayan akustik dalıdır.

Mekanik ve makine odalarında meydana gelen ses karmaşası rahatsız edici bir durum oluşturmaktadır. Ortamdaki sesin daha net ve daha iyi anlaşılması için ses izolasyon uygulamaları yapılması gerekli en önemli çalışmalardandır. Sesin ses seviyesine göre kullanılan malzemelerin doğru seçilmesi gerekmektedir. Doğru seçilen malzeme ve doğru uygulama sonucu etkili bir ses izolasyonu yapılmış olur.

Ses Yalıtım Malzemeleri

Bulunduğumuz ortamda şiddetli ses hakimse bu ne yazık ki kaçınılmaz bir sağlık problemine yol açabiliyor. Sadece duyma bozukluğu değil psikolojik olarak da ses insan sağlığını ciddi bir şekilde etkiler.
Peki bunu nasıl engelleyebiliriz ? Tabi ki sesi izole etmek ile. Ses yalıtım malzemeleri, duvar, tavan ve zemin ses izolasyon ve yalıtım uygulamalarında kullanılan malzemelerdir.

Akustik Süngerler

Akustik Ses Yalıtımlı Sünger Grubu

5/5
5/5
5/5
5/5
4.5/5
5/5
5/5
4/5

Akustik Difüzörler

Bass Trap, Absorber, Bass Tutucu, Yutucu Difüzör Panel Grubu

5/5
3.5/5
4.3/5

Akustik Paneller

Akustik Tavan ve Duvar Panel Grubu

5/5
5/5
4.3/5
4.5/5
5/5
5/5
4.3/5
4.5/5

Blog İçerikleri

Ses Yalıtımı ve Akustik Ses Düzenlemeleri İle İlgili Bilgi Kaynakları

Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtım malzemeleri nelerdir? Sorusuyla sürekli karşılaşıyoruz. Bu yüzden bu konu hakkında detaylı bir içerik hazırlamaya karar verdik. 

Labirent Sünger

Ses yalıtımının yapılmasında pek çok farklı amaç olabilir. Genel olarak komşu yapılardan gelen rahatsız edice yüksek ses için iç bölümlerde yapılan ses…

Akustik Sünger
Bireysel özgürlüğümüzü yaşarken çevreyi de rahatsız etmemiz gereken ev yaşantısında gürültü, engellenmesi gereken bir…

Sıkça Sorulan Sorular

Ses yalıtımı, bulunan ortamdaki sesi dışarı ya da içeri geçirgenliği azaltmak ya da önlemek için yapılan uygulamadır. 

Kauçuk, yumurta süngeri, ahşap, sert püropan, polipropilen duvarlar, taş yünü, cam yünü gibi ses yalıtım malzemeleri kullanılarak duvar, zemin ya da tavan kısmına uygulanır. Bu sayede Evlerde ses yalıtımı uygulanabilir. 

Mevcutta bulunan evinize duvar, tavan, zemin ya da şap altı ses yalıtımları ile komşunuzdan gelen sesleri engelleyebilirsiniz. 

Alt komşuya giden sesleri engellemek için şap altı ya da zemin ses yalıtımı yaparak giden sesleri büyük ölçüde engelleyebilirsiniz.

Ses yalıtımı, uygunalacak bölgeye göre kauçuk, yumurta süngeri, ahşap, sert püropan, polipropilen duvarlar, taş yünü, cam yünü gibi malzemeler kullanarak giden ve gelen sesleri engelleyebilirsiniz. 

Fiyatlar uygulamaya, malzemeye, uygulama yapılacak alana vb gibi etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Bizlerle iletişime geçerek detaylı fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.