Araç İçi Ses Yalıtımı

Araçlarda ses yalıtım işlemi nasıl ve neden yapılmalıdır? Araç içi ses yalıtım işlemi üst segment veya alt segment eski-yeni araçlara göre değişiklik göstererek. Araç içerisinde konfor ve rahatlığa uzanan yolda bir etmen olarak görülmektedir.
Araç içi ses yalıtım işlemi motor, lastikler, bagaj ve benzeri sesin titreşimin ve boşluğun fazla olduğu bölgelere yapılmaktadır. Bu alanlarda meydana gelen ses araç kullanıcısını rahatsız etmektedir. Sürüş esnasında yol dikkatini konforunu ve sürüş zevkini ortadan kaldırmaktadır. 

 Bu İçeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz…

Ses yalıtım işlemi araç içerisinde nerelere yapılmaktadır;
1-) Ön ve arka çamurluklar
2-)Ön kaput
3-)Kapılar
4-)Araç tavan
5-)Araç zemini
6-)Bagaj kapağı ve stepne

Bu ve buna benzer sorunlar açların yıllarına göre değişiklik göstererek. Yıllanmış araçlara nazaran sıfır araç piyasasında bulunan araçlarda daha fazla ses yalıtımı kullanılmaktadır. Kullanılan bu işlem yeni model araçlarda konfor olarak nitelendirilerek araç fiyatlarına da yansıtılmaktadır.

Peki, eski model bir araca sahip olup ta neden ses anlamında konfor yaşamayasınız. Firmamız araç içi ses yalıtım işlemi ile eski model veya yeni model araçlarınıza profesyonel ekibi ile ömür boyu konfor sağlayacak. İşlemleri büyük bir titizlik ve hassasiyetle yaparak sizlerin memnuniyetini kazanmaktadır. Daha yeni yeni başlanan bu işlemlerde dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Araç içi ses yalıtım yapan firmalar hem araç bütünlüğünü bozmadan. Hem de araç içerisinde konforu yakalama adına belirli noktalarda işlem yapmalıdır.
English EN Русский RU Türkçe TR