Asansör Dairesi Ses Yalıtımı

Sound Akustik olarak sağladığımız başlıca mekanik ses yalıtımı. Hizmetlerinden biri de “asansör dairesi ses izolasyonu” hizmetidir. Apartman – site yöneticileri tarafından genellikle önemli bir durum gibi görülmese de yüksek ses düzeyine sahip asansör. Hareketleri evlerdeki huzuru olumsuz etkileyebilecek potansiyele sahiptir. Özellikle uyku problemi çeken, ders çalışan, bebeği olan, yaşlı veya. Hasta konut sakinleri düşünüldüğünde en az şantiye gürültüsü kadar rahatsız edici bu seslere katlanmak oldukça zor olabilir.

           Bu İçeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz…          

Ayrıca saat fark etmeksizin bina içerisinde tüm giriş-çıkışları haber veren bu gürültülü mekanik akustiği. Mahremiyeti de tehlikeye atmaktadır. Dolayısı ile asansör odasına yüksek ses dayanımlı, bariyerli yalıtım malzemeleri ile izolasyon yapmak. Binanızdaki sakinlerin yaşam kalitesini yüksek oranda arttıracaktır.
Sound Akustik’in asansör dairesi ses izolasyonu hizmeti, alanında tecrübeli. Uzman kadromuz tarafından büyük bir özen ve titizlikle uygulanır. Asansör odalarına ses yalıtımı yapılırken herhangi bir malzeme yerine. Asansör seslerinin desibel ölçümüne en uygun izolasyonu sağlayacak malzeme seçilir. Yanmaz özellikli, birinci sınıf kalite yalıtım malzemelerimiz. Yalnızca ses dalgalarının değil, olası bir kazada kıvılcımların da etrafa yayılmasını önler.

Tüm özellikleri ile eviniz, iş yeriniz ya da yöneticiliğini yaptığınız yapılar için en doğru seçim olan Sound Akustik. Asansör dairesi yalıtımı hizmeti için vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamızın uzun yıllar tecrübesi ile hizmet veren uzmanları. En kısa sürede tarafınıza dönüş yaparak keşif çalışmaları için ilk adımı atacaktır.

Asansörlerin ses yalıtımında net sonuçlar elde etmek için bariyer süngerlerimizi tavsiye ederiz. Süngerler arasına bariyer konarak süngerin ses yutma özellikleri artırılacaktır. İhtiyaç duyulduğunda bariyer süngerleri üretebiliriz. Asansör dairelerinde ses yalıtımı sağlamak istiyorsanız Firexpan sünger, Bondex sünger, bariyer ses yalıtım pamuğu, ribaund sünger, yankı süngerimizi inceleyebilirsiniz. Asansör kabininde ses yalıtım önlemlerinin uygulanmasında da etkili sonuçlar üretecektir. Ses çevrede dağıldıkça, diğer herhangi bir fiziksel fenomen gibi ortaya çıkar. Bir kısmı engele çarpılarak yansıtılırken diğer kısmı engel tarafından yutulur. Böyle bir ortamda ses yalıtımı açısından etkili sonuçlar alınabilir.