Çağrı Merkezi

Çağrı merkezleri, kurum ve kuruluşların haberleşmesini sağlayan, hizmet verilen ürün hakkında soru yaşayan ya da aldığı siparişle ilgili danışmak isteyen müşterilere destek veren kurumdur. Çağrı merkezleri için olan ses yalıtımları hafife alınmamalıdır çünkü, çağrı merkezleri, ses yoğunluğunun oldukça fazla olduğu karmaşık ve kalabalık yerlerdir. Bu tarz yerlerde, herkesin bir anda konuşmasından kaynaklı ses karmaşası yaşanmaktadır ve sesler yankı yapabilmektedir. Çağrı merkezleri, ses yalıtımı yapımının en gerekli olduğu kuruluşlardandır.

 Bu İçeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz…

Çağrı merkezlerinde ses yalıtımı yapılmaması durumunda, oluşacak ses kalabalığı ortamda çalışan kişileri rahatsız edip, iş verimlerini düşürebilmektedir. Hatta hassas bilgiler risk altında olduğundan, bütçenize zarar bile verebilir. Bu sebeple çağrı merkezlerinde akustik ses yalıtımının yapılması son derece önemlidir.

      ÇAĞRI MERKEZİ AKUSTİK MALZEMELERİ

Çağrı merkezlerinde, sesin emiliminin sağlanması, ses kalabalıklığınıve yankıyı azaltmak amacıyla akustik kaplama malzemeleri kullanılabilir. Bu akustik kaplama malzemeleri; yüzer tavan paneli, akustik sünger ya da akustik panel olabilir.Aynı zamanda yan yana olan masalar arasındaki seslerin birbirine karışmaması için, masalar arası separatörveya akustik paravan kullanılabilir.

Bu sayede çağrı merkeziyle konuşan müşterilerin dedikleri daha iyi anlaşılır ve müşterilerin istekleri, tam anlamıyla karşılanabilir. Eğer sesler yüksek olur ve birbirine karışırsa, müşteri verilen hizmetten memnun kalmayabilir.Tüm bunlar olurken, çağrı merkezinizin tasarımı bozulacak diye endişe etmenize de hiç gerek yok. Tamamen kendi zevkiniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda, akustik kaplama malzemelerini siparişi edebilirsiniz.

Çağrı merkezlerinde kullanılacak akustiği uygulamak da oldukça kolay ve bütçenize zarar vermeyecek türdendir. Akustik sünger ve akustik panel, yankının olduğu yere kolayca uygulanmaktadır.

Zemin için olan ses yalıtımındaysa; akustik halı, kauçuk halı gibi yöntemler kullanılmaktadır. Hangi yöntemin kullanılacağı, çağrı merkezindeki sesin desibeline göre değişiklik göstermektedir.

Yani anlayacağınız çağrı merkezleri için ses yalıtımı yapmak son derece önemli. Aynı zamanda oldukça da kolay. Özellikle masa arası separatörler yardımıyla, sesler birbirine karışmayacağından müşterilerinizle sağlıklı iletişim kurabilirsiniz. Alternatif diğer akustik kaplamalar sayesinde de çağrı merkezindeki gereksiz uğultu ve gürültünün önüne geçmiş olursunuz.

Çağrı merkezi çalışanları telefonla iletişim sağlar, bu nedenle masaların yakın olması ses sorunlarına neden olabilir. Çalışanlar arasındaki bu ses sorunları, iş performansını doğrudan etkileyen faktörlerden biridir. Çağrı merkezi ses yalıtımı çalışmaları bu tür problemleri gidermek için tasarlanmıştır. Çağrı merkezinizde ihtiyaçlarınıza ve sorunlarınıza göre keşfedin. Bu nedenle masanıza bölme veya ses emici süngerler konulabilir veya çözümü onaylarsanız teknik ekibimiz doğrudan duvar, tavan ve zeminlerde sıkı ses yalıtımı uygulamaları gerçekleştirebilir. Çağrı merkezinin ses yalıtımı uygulamalarını gerçekleştirmemesi durumunda hassas bilgiler risk alacak ve verimliliği düşürecek, bu da maddi kayıplara neden olacaktır. Düzgün bir ses olmadan, zayıf iletişim ve çalışanların hayal kırıklığı sorun haline gelecektir. Akustik sahne ayırıcılar, akustik eko kumaş paneller genellikle sorunlarınızı çözmek için kullanılabilir.