Duvar Ses Yalıtımı

Duvar Ses Yalıtımı
Duvar ses izolasyonu iki duvar arasındaki ses geçişlerini önlemede kullanılan yöntemdir. İçeriden dışarıya, dışarıdan içeriye gelen sesler ne yazık ki ev ve iş yerlerinde istenilen huzurlu, verimli ortamı engelliyor. Duvar ses yalıtımı, ses kesme özelliği taşıyan izolasyon malzemelerinin. Yardımıyla başarıyla uygulanarak istenilen sessizliği sunuyor. Günümüzde birçok yapının duvarı istenilen kalitede değil. Taşıyıcı duvar, tünel kalıp sistemi, delikli tuğla, ince yapılı duvar ve benzeri sebepler ses geçirgenliğini artırıyor. Bazı yapılarda mekânlar arası sesler yüzde yüz duyuluyor.
Duvar ses yalıtımı, yenilikçi bir çözüm olarak yapılara sessizlik ve kaliteli yaşam deneyimi kazandırıyor. Ses izolasyonunda birçok malzeme kullanılıyor. Kullanılan malzemelerin kalitesi, dayanıklılığı. Ses kesme kapasitesi sonucu çok etkiler. Bu nedenle yüzde yüz kaliteli ve doğru malzeme seçimi yapılmalıdır. Bu konuda profesyonel hizmet ya da görüş almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Duvar ses yalıtımı konusunda uzun yıllara dayanan tecrübemizle size ev. İş yeri, stüdyo gibi çeşitli yapılara uygun ses izolasyonu uygulaması yapabiliriz.
Ortak Komşu Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?
Apartman ve sitelerde hatta ortak bina kullanımının olduğu iş yerlerinde ortak duvar ses yalıtımı yapılır. Peki, ortak duvar ses yalıtımı nasıl yapılır? Hemen anlatalım.
Öncelikle duvar yüzeyine ses izolasyonunda sık kullanılan süngerpan yapıştırılır. Eğer ses geçişleri çok yoğunsa süngerpan yüzeyine ek olarak ağır ses bariyeri uygulanır. Akabinde ise çelik profiller ile hava boşluğu uygulanır. Çelik sonrasında yüzeye alçıpan uygulanır. Ses bariyeri bu alçıpan üstüne uygulanır ve işlemi sonlandırmak için yeniden alçıpan kaplaması yapılır. Duvar ses yalıtımı işte bu aşamalardan geçilerek tamamlanır. Ses yalıtımı pencere ya da kapı bulunan duvarlar dahil tüm duvarlara uygulanabilir.
Duvar ses izolasyonu yüksek ses geçirgenliğini minimum seviyeye indirip sessizlik. sağlarken aynı zamanda sıcak ve soğuğa karşı da ideal bir koruma kazandırır. Bu nedenle duvarlar için ses yalıtımı yaptırmak mekânın işlevselliğini artırır. Eğer ev ya da iş yeriniz için ses izolasyon uygulamasını düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ekonomik fiyatlarla huzurlu bir eve, sessiz bir iş yerine kavuşabilirsiniz.
English EN Русский RU Türkçe TR