Jeneratör Ses İzolasyonu (Jeneratör Odası)

Jeneratörler, enerji üreten yüksek frekanslı ve şiddetli ses dalgaları yayan cihazlara, gürültülerini iç ve dış ortama yayabilen mekanik araçlara verilen isimdir. Jeneratör ses izolasyonu yapılmamış jeneratörlerin çalışması çok gürültülü ve rahatsız edici boyutta olabilmektedir. Aşırı derece yüksek olan bu seslerden çevrenizdeki kişiler ve çalışanlarınız rahatsızlık duyabilir. Seslerin kesilmemesi halinde sizi çeşitli yerlere şikayet edebilmektedir. Jeneratör ses izolasyonu uygulanması halinde jeneratörler çalışırken yakın/uzak çevredeki huzuru, sağlığı etkilemez ve yakınlarında bulunan cihazların performansını düşürmez. Böylece günlük yaşam, herkes için kesintisiz ve huzurlu olarak kaldığı yerden devam eder.

Jeneratörler beklenmedik sürprizler karşısında çoğu zaman hayat kurtarıcı olabiliyor. Ancak kabul edelim, günlük hayatın içerisinde bu cihazların yüksek şiddetli seslerine maruz kalmak çoğu zaman bizler için büyük bir rahatsızlık hissi ya da odaklanma problemi yaratmaktadır. Bu da yaşam kalitesini, iş performansını epey düşüren bir durumdur. Ne yazık ki henüz sessiz çalışan bir jeneratör pazarda yerini almadı. Fakat, neyse ki jeneratörleri “sessiz” hale getiren jeneratör ses izolasyonu firması Sound Akustik var.
jeneratör ses izolasyonu

Jeneratör Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Odanın içinde ses geçirmezlik sağlamak istiyorsanız sesin geçtiği alana bondex sünger-sünger disk, epdm ses bariyeri ve yanmaz ses emici sünger uygulayabilirsiniz. Ancak kabin içerisinde jeneratör odası ses izolasyonunun yapılması isteniyorsa bu malzemeler kabin içerisinde kullanılmalıdır. Bu uygulama için sıvı katı bazlı bir yapıştırıcı seçebilirsiniz. Malzemeyi uygulamadan önce yapıştırıcıyı malzemenin uygulanacağı alana rulo fırça ile sürmeniz ve ardından ürünü uygulamanız yeterlidir.
Eşsiz evrensel tasarımı, bu tür ekipmanı kullanan herkesin (ev sahipleri, kampçılar, gemi sahipleri, müteahhitler, yemek kamyonları, kabinler, işletmeler) portatif jeneratörlerin ve diğer makinelerin gürültü yoğunluğunu azaltmak için kullanmasına izin verir. Jeneratör odası ses izolasyonu, hava akışını veya doğal soğutmayı etkilemez, çok verimli bir çözümdür. Jeneratör ses izolasyonu malzemesi, sesin birçok bölümünü yakalayabilen bir ürün olmalıdır. Malzeme, kabin veya odadaki kullanımına göre değişiklik göstermektedir.
jeneratör odası ses izolasyonu

Jeneratör Ses İzolasyonu Firması Sound Akustik Neler Yapar?

Uzun yıllardır mekanik akustiği üzerinde çalışan Sound Akustik ekibi olarak kendi alanımızda ehil olmakla, müşterilerimizin sorunlarına doğrudan çözüm üretebilmekle iftihar ediyoruz. Jeneratör odası ses izolasyonu, firmamızın profesyonel olarak yürüttüğü, ardında memnun müşteriler bırakan süreçlerden biridir. Jeneratör odasının analizi ve fizibilite çalışması ile başlayan süreç, duvar panelleri, akustik süngerler gibi uygun yalıtım malzemelerinin seçilmesi ve uygulama aşamaları ile devam eder.
Son olarak, jeneratör ses izolasyonu odanın içerisindeki mekanik akustiğini absorbe etme düzeyi ölçülerek başarılı bir çalışmaya imza atılmış olur. Siz de jeneratörünüzün yüksek gürültü ile çalışmasından bir hayli rahatsızlık duyuyorsanız, doğru adrestesiniz. Hemen bize ulaşın.
0216 592 00 75
Bize Ulaşın!
90536 768 14 89