Ses Yalıtımı Mekanik Akustiği Jeneratör Ses Yalıtımı – Jeneratör Ses İzolasyonu

Jeneratör Ses Yalıtımı – Jeneratör Ses İzolasyonu

Jeneratörler beklenmedik sürprizler karşısında çoğu zaman hayat kurtarıcı olabiliyor.
Ancak kabul edelim, günlük hayatın içerisinde bu cihazların yüksek şiddetli seslerine maruz kalmak çoğu zaman bizler için büyük bir rahatsızlık hissi ya da odaklanma problemi yaratmaktadır. Ve bu da yaşam kalitesini, iş performansını epey düşüren bir durumdur. Ne yazık ki henüz sessiz çalışan bir jeneratör pazarda yerini almadı. Ancak neyse ki jeneratörleri “sessiz” hale getiren Jeneratör Ses Yalıtımı firması Sound Akustik var.
Jeneratör ses yalıtımı, yüksek frekanslı ve şiddetli ses dalgaları yayan bu cihazların gürültülerini absorbe ederek dış ortama yayılımını engelleyen bir çözümdür. Böylece jeneratörler çalışırken yakın/uzak çevredeki huzuru, sağlığı etkilemez. Ve yakınlarında bulunan cihazların performansını düşürmez. Böylece günlük yaşam, herkes için kesintisiz olarak kaldığı yerden devam eder.
Uzun yıllardır mekanik ses yalıtımı üzerinde çalışan Sound Akustik ekibi olarak kendi alanımızda ehil olmakla. Müşterilerimizin sorunlarına doğrudan çözüm üretebilmekle iftihar ediyoruz. Jeneratör odası ses yalıtımı, firmamızın profesyonel olarak yürüttüğü, ardında memnun müşteriler bırakan süreçlerden biridir. Jeneratör odasının analizi ve fizibilite çalışması ile başlayan süreç, duvar panelleri, akustik süngerler gibi uygun yalıtım malzemelerinin seçilmesi ve uygulama aşamaları ile devam eder. Son olarak jeneratör ses izolasyonun odanın içerisindeki mekanik akustiği absorbe etme düzeyi ölçülerek başarılı bir çalışmaya imza atılmış olur. Siz de jeneratörünüzün yüksek gürültü ile çalışmasından bir hayli rahatsızlık duyuyorsanız, doğru adrestesiniz.
Eşsiz evrensel tasarımı, bu tür ekipmanı kullanan herkesin (ev sahipleri, kampçılar, gemi sahipleri, müteahhitler, yemek kamyonları, kabinler, işletmeler) portatif jeneratörlerin ve diğer makinelerin gürültü yoğunluğunu azaltmak için kullanmasına izin verir. Jeneratör ses yalıtımı, hava akışını veya doğal soğutmayı etkilemez, çok verimli bir çözümdür. Jeneratörde kullanılabilecek ses yalıtım malzemesi, sesin birçok bölümünü yakalayabilen bir ürün olmalıdır. Malzeme, kabin veya odadaki kullanımına göre değişiklik göstermektedir. Odanın içinde ses geçirmezlik sağlamak istiyorsanız sesin geçtiği alana bondex sünger-sünger disk, epdm ses bariyeri ve yanmaz ses emici sünger uygulayabilirsiniz. Ancak kabin içerisinde jeneratör ses izolasyonunun yapılması isteniyorsa bu malzemeler kabin içerisinde kullanılmalıdır. Bu uygulama için sıvı katı bazlı bir yapıştırıcı seçebilirsiniz. Malzemeyi uygulamadan önce yapıştırıcıyı malzemenin uygulanacağı alana rulo fırça ile sürmeniz ve ardından ürünü uygulamanız yeterlidir.