Konferans Salonu Ses Yalıtımı – Konferans Salonu Akustiği

Konferans Salonu Ses Yalıtımı – Konferans Salonu Akustiği

Konferans Salonu Ses Yalıtımı, Ses yalıtımı yapılmasının en önemli olduğu yerlerden biri olan konferans salonlarının konferansların, sunumların, projelerin ve gösterilerin yapıldığı yerlere uygulanan konferans salonu akustiğidir. Konferans salonları genelde çok fazla insanı bünyesinde barındırdığından, ses yankısı ve karmaşası çok fazla olur. İyi bir konferans akustiğine sahip salonlarda sergilenen performanslar çok daha profesyonelce durmaktadır.

 Bu İçeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz…

https://ia801405.us.archive.org/35/items/arac-ici-ses-yalitimi/Konferans%20Salonu.mp3

Konferans salonları, kalabalık ve yankı yapmaya müsait yerler olduğundan. Oluşabilecek yankıyı kesebilmek amaçlı, çeşitli ses yalıtım yöntemleri bulunmaktadır.
Konferans salonlarına ses yalıtımı yapılması, yapılan sunumun ya da projenin, çok daha anlaşılır olması, seyircinin dikkatinin dağılmaması, konuşmanın daha rahat yapılabilmesi açısından, oldukça önem taşımaktadır. Her ne kadar konuşmacı mikrofon kullansa da, sesin daha temiz ve anlaşılır. Çıkması aynı zamanda içerideki sesin, dışarıyı rahatsız etmemesi için ses yalıtımına ihtiyaç duyulur.
Eğer konferans salonlarına ses yalıtımı yapılmazsa, sesler birbirine karışıp, ses kirliliği yaratabilir. Bu da hem konuşmacının hem de dinleyicinin istediği verimi alamamasına sebep olur. Konferans salonlarında, ses yalıtımı yapımına geçilmeden önce, sesin özellikle yankı yaptığı yer belirlenip, sonra kaplama işlemine geçilmesi gerekmektedir.

Konferans Salonu Ses Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir?

Genelde, ses yalıtımı için salonun büyüklüğü göz önünde bulundurularak akustik süngerle kaplanır. Akustik süngerin birkaç farklı çeşidi vardır ve ihtiyaca göre bunlardan biri kullanılabilir. Ses yalıtım süngerleri, akustik melamin sünger, kauçuk tabanlı akustik halı bunlardan bazılarıdır. Bu akustik süngerler, sesin geldiği yere sünger yapıştırıcılarıyla yapıştırılır.
Sizler de, konferans salonunuzun dekorasyonunu bozmayacak şekilde. Kendi zevkiniz ve ihtiyaçlarınıza göre siparişinizi verebilirsiniz.
Ancak konferans salonu akustik kaplamaları maliyetli ürünlerdir. Maliyetli ürünlerdir ama sonuçtan memnun kalacağınızın garantisini verebiliriz.
Bu malzemeler sayesinde, konferans salonunuzdaki yankı tamamen son bulacak. Sunumlarınızı ve projelerinizi rahat rahat yapabileceksiniz. Yani buna değer! Ayrıca şunu da söylemeden geçmeyelim. Konferans salonları akustikleri, ses mühendislerinin belirlediği taslaklara. Uygun şekilde yapılmalıdır yoksa bir işlevi olmaz.
Konferans salonlarında, ses yalıtımının önemini böylece anlamış olduk. Yapacağınız sunum ve konferanslardan alacağınız verimi arttırmak için konferans salonu akustiği şart!
Konferans salonunda günümüzde gerçekleştirilen projeler, sunumlar, performanslar ve diğer etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Konferans salonunda çok sayıda kişi olduğu için yankı çok yüksektir.

Konferans Salonu Akustiği Firması Sound Akustik’e Ulaşın

Konferans salonu akustiğinin tam olarak sağlandığından emin olunmalıdır. Yankıları azaltmak ve rahat sunum yapmak için ses yalıtım malzemeleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Ses yalıtımı uygulamalarının yapılması zor bir iş değildir. Konferans salonu akustiği, uygulama, ses yalıtımı yapılacak alanda gerçekleştirilmekte olup, dışarıdan herhangi bir müdahale söz konusu değildir.
Toplantı odası çok fazla gürültü oluşturmadığından ses geçirmez malzemeler kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, sesin çok yüksek olduğunu düşünüyorsanız, ses geçirmez bir sünger de kullanabilirsiniz. Konferans salonunda kullanılan malzemeler yankıyı ortadan kaldırmak için son derece etkili malzemelerdir. Gerekli rengi ve modeli siz belirleyin.
0216 592 00 75
Bize Ulaşın!
90536 768 14 89