Seminer Salonu Ses Yalıtımı – Seminer Salonu Akustiği

Seminer Salonu Ses Yalıtımı – Seminer Salonu Akustiği

Seminer Salonu Ses Yalıtımı, seminer salonları, hepimizin bildiği gibi şirketlerin, firmaların, eğitimcilerin bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunduğu salonlara seminer salonu akustiği işleminin uygulanmasıdır.

Tıpkı konferans salonları gibi bir konuşmacının sunum, proje gibi etkinlikleri sunduğu yerlerdir. seminer salonlarında büyük şirketler, yüksek önemlerde kararlar alıp, şirket için önemli konular üzerine fikirlerini tartışabilirler.Tahmin edildiği gibi, bu tarz seminer salonları aynı konferans salonlarında olduğu gibi. Ses karmaşasının fazlaca yoğun olduğu ve yankı yapmaya müsait yerlerdir.
Seslerin birbirine karışması ve seslerin yankı yapması, hem konuşmacı hem de dinleyiciler için eksi bir durumdur. Yankılanan sesler, oldukça dikkat dağıtıcı olup, seminerin verimini düşürebilir.
Aynı zamanda, yapılan görüşmeler veya sunumlar sırasında dışarıdan gelecek. Uğultu ve gürültü yüzünden seminer salonunda alınacak kararlar da olumsuz etkilenebilir.
İşte tam da bu noktada oluşabilecek uğultu ve gürültülerin önlenmesi için ses yalıtımı şarttır. Seminer salonlarında da bu problemi ortadan kaldırmaya yönelik, çeşitli ses yalıtım çözümleri vardır.

 Bu İçeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz…

Seminer Salonu Akustik Malzemeleri Nasıl Olmalıdır?

Akustik panel kaplama, kauçuk tabanlı akustik rulo, karo halı, melamin sünger, kumaş kaplı duvar paneli ve renkli akustik sünger seminer salonlarında kullanılabilecek alternatif çözümlerdendir. Sesin şiddetine ve oranına göre kullanılacak malzemeler değişiklik göstermektedir.
Örneğin, ses karmaşası ve yankı gibi problemler için kumaş kaplı duvar panelleri kullanılabilecekken. Darbe emici olarak kauçuk kaplı halı kullanılmaktadır. Kumaş kaplı duvar panellerini, seminer salonunuzun dekorasyonuna uyacak renkler. Ve desenlerde seçmeniz halinde, salonunuzun ambiyansı bozulmayacaktır.
Eğer mekanda eğer ciddi oranda bir ses kirliliği problemi varsa. Bariyerli süngerler tercih edilmelidir. Ancak, bu durumda seminer salonu akustiği için ayırmanız gereken bütçe artacaktır. Ancak kimse sesin yankılandığı ve gürültünün yoğun olduğu bir yerde çalışmalarını sürdürmek istemez.
Ulaştığımız sonuca göre, seminer salonlarından maksimum faydayı görebilmek ve dışarıdan gelecek seslerin. Seminer sırasında dikkatinizi dağıtmamasını sağlamak için ses yalıtımı şarttır. Mekandaki ses düzeyinin şiddetine göre, yazımızın genelinde anlattığımıza göre de hem ayırılması gereken bütçe hem de zaman artmaktadır.

Seminer Salonu Akustiği Neden Yaptırılmalıdır?

Seminer salonu, topluma konu hakkında bilgi vermek için konferansların yapıldığı bir alandır. Seminer salonu genellikle konferanslar, proje sunumları ve diğer birçok etkinlik için ilk tercihtir. Büyük topuğu nedeniyle sesi çok yankılanıyor. Etkinliğin verimliliğini azaltan bu rahatsız edici seslerden misafirleriniz rahatsız olabilir. Böyle bir ortamda ses yalıtımı çok önemlidir. Seminer salonunda yüksek veya aşırı ses yoktur ancak ses yalıtımı için ses yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır çünkü yankı çok yüksek boyutlara ulaşabilir. Seminer salonunda ses yalıtımı yapılmadan önce uzman ekibimiz tarafından keşfedilmelidir. Buradaki amaç sesin seminer salonundaki ses ve dönüş konumunu, sesin dışarıdan geldiğini, sesin nereden geldiğini ve içinde sağlanması gereken sese hangi malzemenin daha uygun ve etkili olduğunu belirlemektir.
0216 592 00 75
Bize Ulaşın!
90536 768 14 89