Sinema Salonu Ses Yalıtımı – Sinema Salonu Akustiği

Sinema Salonu Ses Yalıtımı – Sinema Salonu Akustiği

Sinamo Salonu Ses Yalıtımı, sinema salonlarına yapılan ses yalıtım sistemleri sinema salonları içerisinde bulunan. Gürültüyü ve ses kalabalığını hem içerideki insanların film seyirlerine bir aksaklık yaşatamadan. Hem de sinema salonlarında bulunan diğer salonların o anda yürütülen filmi sabote etmeme adına yapılmaktadır.
Yaptığımız çalışmalarda sinema salonlarında var olan sorunları tespit etme adına uzman kadromuz ile sinema salonlarınızda detaylı akustik. Ses yalıtım çalışması için ön görülen çalışma düzeni ve sistemi yapılmaktadır.

 Bu İçeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz…

https://ia801405.us.archive.org/35/items/arac-ici-ses-yalitimi/Sinema%20Salonu.mp3

Sinema Salonu Ses Yalıtımı Nasıl Yapılmalıdır?

Yapılan çalışmalarımızda yaşanılan sorunları veya ön gördüğünüz sorunları belirtmeniz, yapılan ses yalıtım işleminin daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Aksi taktirde yapılan çalışmanın üzerine daha fazla masraf ve sorunla karşılaşabilir ve yaptırdığınız ses yalıtım işleminin bir faydası olmayacağını göreceksiniz.
Sinema ses yalıtım işlemi farklı salonların film esnasında birbirleri ve izleyiciler arasındaki gürültüyü azaltmak daha iyi bir seyir sunmak adına yaptırmış olduğunuz uzun vadede estetiksel ve görünüş açısından tasarım ürünü olan ses yalıtım işlemlerimiz iyi bir zevk ürünü ve işçiliğinin de kalitesinin de hakkını vermektedir. Sinema salonlarına yapılan akustik ses yalıtım işlem sinema salonunda bulunan sesin seyir esnasında dışarıya çıkmasını engellemek, salon içerisinde yankının giderilmesi ve dışarıdaki sesin de salon içerisine girmemesini sağlamaktadır. Sinema salonunda bulunan ses ve gürültünün yapısı ve kaynağına göre yapılacak olan ses yalıtım işlemi için keşif yapılması gerekli olduğundan yapılacak işlemler için kesin bir bilgi verememekteyiz.”

Sinema Salonu Akustiği Neden Önemlidir?

Alışveriş merkezlerinde de sinemalar var ve her gün buradaki yeni sinemalara sinema salonu akustiği yapılıyor. Sinema salonlarının alışveriş merkezlerinde olması, bu alışveriş merkezlerine her gün binlerce kişi girip çıktığında büyük ses kargaşası yaratıyor. Sinemada gösterilen filmin sesi, alışveriş merkezindeki sesle karıştırılarak gürültü kirliliği oluşuyor. Bu koşullara ek olarak, alışveriş merkezlerinde bulunan sinema salonları veya ayrı olarak inşa edilen sinema salonları arasında film seslerinin karıştırılması da konsantrasyon ve dikkat dağınıklığına engel olabilmektedir. Sinema salonlarında oluşabilecek bir diğer sorun da yankı sorunudur. Bu aşamada bunun olmasını önlemek için ses yalıtımı önlemleri alınmalıdır.
0216 592 00 75
Bize Ulaşın!
90536 768 14 89