Çalışma Ortamları

Ofis Ses Yalıtımı – Akustik Yalıtımı

Ofis Ses Yalıtımı ( Ofis Akustik Yalıtımı) ; Çalışma ortamının sessizliği, çalışanların rahatı, performanslarının verimliliği, ve çalışma ortamlarının estetiği için çok önemli bir faktördür. Çalışma esnasında çalışan personellerin işlerine adapte olup verim alabilmeleri iş ortamında bulunan sese bağlıdır. Bu sebeple dekorasyon, kullanılan eşyalar ve yapılan ofis ses yalıtımı ( ofis akustik yalıtımı ), ofis ortamında personellerinizin verimini artırmanız için gerekli olan uygulamalardır.

Ofis Ses Yalıtımı ( Ofis Akustik Yalıtımı ) Neden Yaptırılmalıdır?

Ofisler çalışan insanlar tarafından sıkça kullanılan yerlerdir. Dış ortamdan gelen gürültü çalışanların dikkatlerinin dağılmasına ve adaptasyon sorunları yaşamalarına sebep olur. Bu etmenler doğrultusunda ofis içi ses yalıtımı ( ofis akustik yalıtımı ) yapılmalıdır.  Ayrıca, belirli çalışma alanlarının dışında personellerin kendi çalışma odaları içinde ses izolasyonu yaptırmaları ev ortamları çalışma verimini de arttırmaktadır.
Ofis ses yalıtımı ( ofis akustik yalıtımı ), toplantı ve çalışma esnasında meydana gelen ses trafiğinin önüne geçerek genel manada iletişim trafiğinin kontrol altına alınarak verimli çalışma ortamı sunar. Hem ortamdaki ses yoğunluğunu azaltırken hem de güzel ve şık bir görüntü sağlanmış olur. Bu tür işlerde malzemelerin kalitesi ve işlevi kadar ekibin çalışma şeklide oldukça önemli bir etmendir. Biz ise bu kriterlere oldukça çok önem vererek kaliteli bir çalışma yapabilmek için uğraşmaktayız. Aldığımız geri dönüşlerde gördüğümüz üzere de son derece başarılı çalışmalar yaptığımız ortadadır. 
Ofisinizde, telefon yoğun departmanlarda ve tabii ki dikkat ve konsantrasyon gerektiren iş departmanlarında ofis ses izolasyonu ( ofis akustik yalıtımı ) çok önemlidir. Ayrıca ofis içinde odalarınız arasında dıştan ses yalıtımı yaptırmalısınız. Sesin odalar arasında karıştırılması, farklı bölümlerden gelen ses kirliliğinin iş yerinizi etkileyebileceği anlamına gelir.
 
Profesyonel ekiplerin yalıtım sürecinde birinci sınıf yalıtım malzemeleri kullanması gerekir. Ofis içinde odalar arası ayırma sistemi ve ısı yalıtım işlemi kullanılsa da dış gürültüyü azaltmak için tavan, zemin ve dış duvarlarda ısı yalıtım uygulamaları yapılmalıdır. Tabii ki, tüm bu prosedürler, profesyonel ekip gerekli ölçümleri yaptıktan sonra sıralı sistematik araştırmalarla tamamlanmalıdır. Ölçüm sonucunda hangi malzemelerin kullanılacağı ve nasıl kullanılacağı belirlenmelidir.

Hasanpaşa Mh. Necip Fazıl Cd. No:28/A Sultanbeyli / İSTANBUL

+90 (536) 768 14 89

+90 (216) 419 85 50

+90 (216) 419 85 50

info@soundakustik.com

Hayallerinizdeki Sessizliğe Ulaşmak İster misiniz?