Soğutma Odası Ses Yalıtımı

Chiller Ses Yalıtımı

Chiller Ses Yalıtımı ; Soğutma odalarında, günlük hayatta uzun süreli ve yoğun gürültüye maruz kalmak, insan hayatı üzerinde sandığımızdan büyük bir etkiye sahiptir. Özellikle her gün yüksek şiddetli ve süregelen ses dalgalarına maruz kalmanın; kaygı, stres bozukluğu tedirginlik, sinirlilik, odaklanamama, hormonal dalgalanmalar ve çabuk öfkelenme gibi pek çok olumsuz sonucu mevcuttur. Soğutma odaları gibi çalışma prensibi bir enerji çeşidi olan ısının transferi ile şiddetli titreşimler yaratmak olan gürültülü makinelere tam da bu sebeple mekanik soğutma ses yalıtımı işleminin uygulanması gerekir. Chiller soğutma grubu ses izolasyonu sayesinde mekanik akustiği yalıtım malzemesi tarafından absorbe edilerek dış ortamla ilişiği kesilecek, böylece çalışan personelin, çevredeki işletmelerin ya da sosyal alanların gürültüden olumsuz etkilenmesinin önüne geçilebilecektir.

Bariyer yanmaz sünger, sünger plaka ve bariyer sünger en çok tercih edilen malzemelerdir çünkü iki sünger arasında yüksek ses kesme etkisi sağlayabilen kalın bir EPDM bariyer tabakası kullanılmalıdır. Teknik ekibimiz çözüm ve fiyatı gerçek zamanlı keşif veya fotoğraflar ile size bildirecek, onayladığınız takdirde uygulama ekibimiz en kısa sürede devreye alacaktır. Uygulamaya bağlı olarak yanmaz ses emilimi ve kesim ürünleri için kullanılabilir.

Sound Akustik’in uzman çalışma ekibi öncelikle mekanda bir ön inceleme yaparak soğutma odanızdaki maksimum titreşim düzeyini belirler. Ardından yapılan fizibilite çalışmalarından elde edilen sonuca uygun olarak gerekli yalıtım malzemesi seçilir. İyi bir chiller soğutma grubu ses yalıtımı sağlamak için güçlü ses yalıtım malzemeleri kullanmak ve doğru kullanmak önemlidir. Soğuk oda ses geçirmez ünitesi, klima veya soğutucu grubundan gelen ses, iş performansınızda veya günlük yaşamınızda rahatsızlığa neden oluyorsa çözüm bulmak için ses geçirmez uygulamayı kullanabilirsiniz. Bir kabin oluşturarak veya odanın tavanına ve duvarlarına ses yalıtım malzemeleri uygulayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.
Sound Akustik, pek çok farklı özellikte mekan ve makine için ses yalıtım hizmeti veren firmamız soğutma odası ses yalıtımı servisini de büyük bir titizlikle projelendirmekte ve yürütmektedir. Ustalarımız profesyonel ekipmanları ile birlikte mekana uyumlu, antibakteriyel, yanmaz özellikli yalıtım malzemesi ile chiller soğutma grubu ses izolasyonu işlemini gerçekleştirir. Böylece, siz değerli müşterilerimize yalnızca aldığınız hizmetin memnuniyetini yaşamak ve yüksek performanslı iş gücü ile projelerinizi enerjik bir şekilde sürdürmek kalır.
Tıkla, Hemen Ara!