MR Odası Ses Yalıtımı

Hastane, pek çoğumuzun aklında işaret parmağı ile “sessiz olmamızı” söyleyen o meşhur hemşire imgesi ile özdeşleşmiş bir mekandır.
Bunun en büyük nedeni, elbette aralarında ağır vakaların da olduğu hastaların dinlenme ihtiyacı ve oldukça. Hassas operasyonlar üzerinde çalışan hastane personelinin seslere karşı yoğun hassasiyetidir. Ancak Emar (MR) gibi yoğun gürültülü bazı medikal cihazlar hastanelerin bu değişmez kuralı ile bir tezat oluşturur. Dolayısı ile özellikle çalışma sırasında yüksek ses dalgaları yayan medikal cihazların. Bulunduğu hastane bölgelerinde “mekanik ses yalıtımı” gerçekleştirilmelidir.
MR cihazları genellikle hastanelerin zemin katlarında konumlandırılır. Ses yalıtımı maliyetinden kaçınarak gürültü şikayetinin önüne geçmek amaçlanır. Ancak bu durum, şiddetli ve yüksek frekanslı ses dalgalarının üst katlara ulaşmasını. Tamamen önleyemediği gibi aynı zamanda hijyenik olmayan koşullara neden olur. Tıpkı kulaklık kullanılırken kulak içerisinde oluşan havasız, nemli ve sıcak ortamda bakteri oranının artması gibi. Emar odasının da dış ortam ile ilişkisi büyük oranda kesilir ve düzenli olarak yükses ses dalgalarına maruz kalan. Mekanda bakteri oluşumu için optimum koşullar oluşmuş olur.
 
Emar odası ses izolasyonu, hastaları ve hastane personelini MR cihazından yayılan gürültünün. Zararlı etkilerinden korurken, cihazın yaydığı titreşimlerin. Çevredeki dijital cihazların çalışmasına etkisini de minimize eder. Ayrıca, özellikle firmamız Sound Akustik gibi profesyonel ses izolasyon hizmeti. Sunan firmalardan alınan mekanik ses yalıtımı hizmeti ile yüksek kalite, anti bakteriyel. Yanmaz yalıtım malzemeleri kullanılarak hijyensiz koşulların önüne geçilir.
Siz de hastanenizdeki personeli, hastaları ve ortam hijyenini korumak için profesyonel bir. Ses yalıtım hizmeti almak istiyorsanız, vakit kaybetmeden firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman çalışma ekibimiz ile gerçekleştireceğimiz fizibilite çalışmaları sonucunda. hastanenize en uygun yalıtım malzemelerini seçerek profesyonel bir. Mekanik ses yalıtımı süreci yürütebilir ve birlikte bakterilere ve gürültüye elveda diyebiliriz.
Yoğun nüfus nedeniyle karşılaşılabilecek en büyük sorun gürültü kirliliğidir. Bu, oradaki hastaları, doktorları veya ziyaretçileri büyük ölçüde rahatsız ediyor. Bu nedenle ses yalıtım malzemelerini tavanlara, duvarlara veya zemine uyguluyoruz. Hastane sağlıklı bir ortamın oluşturulması gereken yerlerden biri olduğu için zararsız gürültü ve yankıyı engelleyebilecek ses yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır. Hijyenik tavanlar, yüzer tavanlar, basotect melamin süngerler (labirent, özel, düz, piramidal, yumurta biçimli yüzeyler, asma bölmeler) duvar ve tavanlarda kullanılabilir. Mimari akustiğe ihtiyacınız varsa, üst katlardan gelen sesi engellemek için yeni bir hastane inşaatı sırasında zemin titreşimlerini önleyebilecek malzemeler de kullanabilirsiniz.