Jeneratör Ses Yalıtımı

Jeneratör Ses Yalıtımı

Jeneratör Ses Yalıtımı ; Jeneratörler, enerji üreten yüksek frekanslı ve şiddetli ses dalgaları yayan cihazlara, gürültülerini iç ve dış ortama yayabilen mekanik araçlara verilen isimdir. Jeneratör ses izolasyonu yapılmamış jeneratörlerin çalışması çok gürültülü ve rahatsız edici boyutta olabilmektedir. Aşırı derece yüksek olan bu seslerden çevrenizdeki kişiler ve çalışanlarınız rahatsızlık duyabilir. Seslerin kesilmemesi halinde sizi çeşitli yerlere şikayet edebilmektedir. Jeneratör ses yalıtımı uygulanması halinde jeneratörler çalışırken yakın/uzak çevredeki huzuru, sağlığı etkilemez ve yakınlarında bulunan cihazların performansını düşürmez. Böylece günlük yaşam, herkes için kesintisiz ve huzurlu olarak kaldığı yerden devam eder.
Jeneratörler, enerji üreten yüksek frekanslı ve şiddetli ses dalgaları yayan cihazlara, gürültülerini iç ve dış ortama yayabilen mekanik araçlara verilen isimdir. Jeneratör ses izolasyonu yapılmamış jeneratörlerin çalışması çok gürültülü ve rahatsız edici boyutta olabilmektedir. Aşırı derece yüksek olan bu seslerden çevrenizdeki kişiler ve çalışanlarınız rahatsızlık duyabilir. Seslerin kesilmemesi halinde sizi çeşitli yerlere şikayet edebilmektedir. Jeneratör ses yalıtımı uygulanması halinde jeneratörler çalışırken yakın/uzak çevredeki huzuru, sağlığı etkilemez ve yakınlarında bulunan cihazların performansını düşürmez. Böylece günlük yaşam, herkes için kesintisiz ve huzurlu olarak kaldığı yerden devam eder.
Jeneratör Ses Yalıtımı
Jeneratör Ses Yalıtımı
Jeneratör Ses Yalıtımı
Jeneratör Ses Yalıtımı
Jeneratörler beklenmedik sürprizler karşısında çoğu zaman hayat kurtarıcı olabiliyor. Ancak kabul edelim, günlük hayatın içerisinde bu cihazların yüksek şiddetli seslerine maruz kalmak çoğu zaman bizler için büyük bir rahatsızlık hissi ya da odaklanma problemi yaratmaktadır. Bu da yaşam kalitesini, iş performansını epey düşüren bir durumdur. Ne yazık ki henüz sessiz çalışan bir jeneratör pazarda yerini almadı. Fakat, neyse ki jeneratörleri “sessiz” hale getiren jeneratör ses izolasyonu firması Sound Akustik var.
Odanın içinde ses geçirmezlik sağlamak istiyorsanız sesin geçtiği alana bondex sünger-sünger disk, epdm ses bariyeri ve yanmaz ses emici sünger uygulayabilirsiniz. Ancak kabin içerisinde jeneratör odası ses izolasyonunun yapılması isteniyorsa bu malzemeler kabin içerisinde kullanılmalıdır. Bu uygulama için sıvı katı bazlı bir yapıştırıcı seçebilirsiniz. Malzemeyi uygulamadan önce yapıştırıcıyı malzemenin uygulanacağı alana rulo fırça ile sürmeniz ve ardından ürünü uygulamanız yeterlidir. Eşsiz evrensel tasarımı, bu tür ekipmanı kullanan herkesin (ev sahipleri, kampçılar, gemi sahipleri, müteahhitler, yemek kamyonları, kabinler, işletmeler) portatif jeneratörlerin ve diğer makinelerin gürültü yoğunluğunu azaltmak için kullanmasına izin verir. Jeneratör odası ses izolasyonu, hava akışını veya doğal soğutmayı etkilemez, çok verimli bir çözümdür. Jeneratör ses izolasyonu malzemesi, sesin birçok bölümünü yakalayabilen bir ürün olmalıdır. Malzeme, kabin veya odadaki kullanımına göre değişiklik göstermektedir.
Tıkla, Hemen Ara!