Chiller Ses Yalıtımı (Soğutma)

Chiller Ses Yalıtımı, hava ve su soğutmalı olan cihazlar hem çevreyi çıkardıkları gürültü ile rahatsız eder, hem de sağlık açısından aşırı gürültünün zararlarına maruz kalırsınız. Aşırı gürültü ile karşı karşıya kalan insanlarda; işitme problemleri, stres-sinirlilik hali, baş ağrısı, kan basıncının yükselmesi gibi bazı sağlık sorunları görüldüğü bilinen bir gerçektir. Birçok kişi, elden geldiğince ses yalıtımı yaptırmanın ve bu sayede rahatsızlık verici gürültüden hem kendilerini hem çevrelerini korumanın yollarını aramaktadır. Bu amaçla, profesyonel chiller soğutma ve ses yalıtımı hizmetinden faydalanılmaktadır. Firmamız Chiller ses yalıtımı, soğutma yalıtımı konusunda faaliyet gösteren alanında rakipsiz bir firmadır.

SES YALITIMI NEDİR? CHİLLER SES YALITIMI NASIL ÇALIŞIR?

Ses yalıtımı prensipte anlamını da içeriyor aslında- ses dalgalarının yapı kaynaklı veya havadan kaynaklanan ses şeklinde yayılması engelleniyor. Ses yalıtımı, genellikle iki bitişik oda arasında veya duvarlar / tavanlar / muhafazalar arasında aşırı gürültüyü önlemek amacıyla uygulanan bir yalıtım işlemidir. Chiller ses yalıtım işlemi de aynı prensiple işlemektedir.

Chiller’in Ses Azaltma İndeksi

Ses azaltma endeksi desibel (dB) cinsinden verilmiştir. Yalıtım ne kadar güçlüyse, yan odaya gelen dB değeri o kadar düşük ve daha sessiz olacaktır. Mevcut frekanslar da belirleyicidir – yüksek frekanslar örn. zayıflatma ve yalıtım, yüksek enerjili düşük frekanslardan çok daha kolaydır.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da bu cihazlar için belirli bir gürültü sınırı vardır ve buna uymak zorunludur.

Ancak uygulanan yalıtım işlemi, cihazların verimini düşürmemelidir. İzolasyon sonrası da Çiller cihazlar, aynı performansı gösterebilmeli ve sıkıntı yaratmamalıdır. Chiller cihazlarınızın soğutma ve chiller ses yalıtımınızı büyük bir titizlikle yapmaktayız. İşinin ehli insanlardan oluşan, profesyonel ekibimiz disiplinli çalışma ahlakı ve müşteri dostu tavrıyla en kaliteli hizmeti almanızı garanti eder. Chiller grubu cihazınızın konumuna ve teknik konulara azami dikkat gösterilerek ve ön çalışma mükemmel şekilde planlanarak işe başlanır.

Chiller soğutma grubu ses izolasyonu için kullanılan araçlar arasında:

  • Ağır bariyerli süngerler
  • Akustik süngerler
  • Epdm bariyerli sünger gibi malzemeler yer almaktadır.

Çalışma şeklimiz ve fiyatlarımız konusunda görüşmek üzere firmamızdan randevu talep edebilirsiniz.

Soğutucu grubunda ilk görevimiz, performans ve verimlilik kaybından ödün vermeden ekipmanı izole etmektir. Günlük hayatınızda ve iş hayatınızda gürültüden rahatsız olmamak için chiller için ses yalıtımı sağlıyoruz.

İnsan sağlığını ve konforunu olumsuz etkileyen gürültü, işitme ve hasarın yanı sıra tansiyon artışı, istemsiz kas kasılması ve sinirlilik gibi sorunlara da hazırlık yapar. Çalışanların sağlığı ve verimli çalışmaları için chiller ses yalıtım malzemeleri uygulayabilirsiniz.

Chiller’i yalıtmak istiyorsanız, size yüksek performanslı ses yalıtım malzemeleri sağlayabiliriz. Ağır hizmet tipi bariyer süngeri, ses yalıtım süngeri, epdm bariyer süngeri gibi birçok ses yalıtım ürünü önerebiliriz. Ayrıntılar için lütfen arayınız.