İki Duvar Arası Ses Yalıtımı

İki Duvar Arası Ses Yalıtımı

İki Duvar Arası Ses Yalıtımı, duvarlar arasındaki ses geçişlerini önlemede kullanılan ses izolasyonu yöntemidir. İki duvar arasında ses yalıtımı, ses kesme özelliği taşıyan izolasyon malzemelerinin yardımıyla başarıyla uygulanarak istenilen sessizliği sunuyor. İçeriden dışarıya, dışarıdan içeriye gelen sesler ne yazık ki ev ve iş yerlerinde istenilen huzurlu, verimli ortamı engelliyor.

Günümüzde birçok yapının duvarında iki duvar arası ses yalıtımı istenilen kalitede değildir. Taşıyıcı duvar, tünel kalıp sistemi, delikli tuğla, ince yapılı duvar ve benzeri sebepler ses geçirgenliğini artırıyor. Bazı yapılarda mekânlar arası sesler yüzde yüz duyulur.
İki duvar arası ses yalıtımı, yenilikçi bir çözüm olarak yapılara sessizlik ve kaliteli yaşam deneyimi kazandırıyor. Ses izolasyonunda birçok malzeme kullanılıyor. Kullanılan malzemelerin kalitesi, dayanıklılığı ve ses kesme kapasitesi sonucu çok etkiler. Bu nedenle yüzde yüz kaliteli ve doğru malzeme seçimi yapılmalıdır. Bu konuda profesyonel hizmet ya da görüş almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İki duvar arası ses yalıtımı konusunda uzun yıllara dayanan tecrübemizle size ev. İş yeri, stüdyo gibi çeşitli yapılara uygun iki duvar arası ses yalıtımı uygulaması yapabiliriz.

İki Duvar Arası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

 Bu İçeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz…

Apartman ve sitelerde hatta ortak bina kullanımının olduğu iş yerlerinde ortak duvar ses yalıtımı yapılır. Peki, ortak duvar ses yalıtımı nasıl yapılır? Hemen anlatalım.
İki duvar arası ses yalıtımını genel olarak yapılan uygulama modelini anlatacak olursak; mevcut duvarın yüzeyine süngerpan yapıştırılır. Gürültü oranı yüksek olan ortamlar için süngerpan ile birlikte ağır ses bariyeri kullanılmaktadır. Bu işlemde süngerpan ortak duvarın yüzeyine kaplanır. Çelik profil ile yaklaşık 5 cm kadar hava boşluğu oluşturulduktan sonra yüzey alçıpan ile kapatılır.
Öncelikle duvar yüzeyine ses izolasyonunda sık kullanılan süngerpan yapıştırılır. Eğer ses geçişleri çok yoğunsa süngerpan yüzeyine ek olarak ağır ses bariyeri uygulanır.
Akabinde ise çelik profiller ile hava boşluğu uygulanır. Çelik sonrasında yüzeye alçıpan yapılır. Ses bariyeri bu alçıpan üstüne uygulanır ve işlemi sonlandırmak için yeniden alçıpan kaplaması ile kaplanır. Duvar ses yalıtımı işte bu aşamalardan geçilerek tamamlanır. Ses yalıtımı pencere ya da kapı bulunan duvarlar dahil tüm duvarlara uygulanabilir.

İki Duvar Arası Ses Yalıtımı Neden Uygulanır?

İki duvar arası ses yalıtımı, yüksek ses geçirgenliğini minimum seviyeye indirip sessizlik sağlarken aynı zamanda sıcak ve soğuğa karşı da ideal bir koruma kazandırır. Bu nedenle duvarlar için ses yalıtımı yaptırmak mekânın işlevselliğini artırır. Eğer ev ya da iş yeriniz için ses izolasyon uygulamasını düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ekonomik fiyatlarla huzurlu bir eve, sessiz bir iş yerine kavuşabilirsiniz.

Daha sonra ses bariyeri alçıpanın üzerine uygulanır ve daha sonra tekrar üzeri alçıpan ile kapatılır. Böyle bir uygulama ile yüksek oranda ses yalıtımı sağlamak mümkündür. İki taraflı yalıtım uygulaması yapıldığında %90’a varan ses izolasyonu sağlanabilmektedir.

Uygulamaları yapabilmek için aks rapid solid yapıştırıcı gerekir. Yapıştırıcıyı malzemenin uygulanacağı alana çok fazla olmayacak şekilde sürüp ardından çok fazla beklemeyerek malzemeyi uyguluyoruz. Firmamız iki duvar arası ses yalıtımı uygulaması ve ürün satışı yapmaktadır.

0216 592 00 75
Bize Ulaşın!
90536 768 14 89