Konferans Salonu Ses Yalıtımı (Konferans Salonu Akustiği)

Konferans salonları, ses yalıtımı yapılmasının en önemli olduğu yerlerden biri olan, sunumların, projelerin ve gösterilerin yapıldığı yerlere uygulandığı kapalı bir mekandır. Konferans salonları genelde çok fazla insanı bünyesinde barındırdığından, ses yankısı ve karmaşası çok fazla olur. Etkinlik salonları, kalabalık ve yankı yapmaya müsait yerler olduğundan oluşabilecek yankıyı kesebilmek amaçlı, konferans salonu ses yalıtımı yöntemleri bir hayli geniştir. Bir etkinlik salonunda ses yalıtımının mutlaka yapılması gerekir.

Çünkü, iyi bir konferans salonu akustiğine sahip salonlarda sergilenen performanslar çok daha profesyonelce durmaktadır.

konferans salonu ses yalıtımı

Konferans Salonu Ses Yalıtımı Yapılmazsa Ne Olur?

Eğer konferans salonu ses yalıtımı yapılmazsa, sesler birbirine karışıp, ses kirliliği yaratabilir. Bu da hem konuşmacının hem de dinleyicinin istediği verimi alamamasına sebep olur. 
Konferans salonlarına ses yalıtımı yapılması, yapılan sunumun ya da projenin, çok daha anlaşılır olması, seyircinin dikkatinin dağılmaması, konuşmanın daha rahat yapılabilmesi açısından, oldukça önem taşımaktadır. Her ne kadar konuşmacı mikrofon kullansa da, sesin daha temiz ve anlaşılır çıkması ve aynı zamanda içerideki sesin, dışarıyı rahatsız etmemesi ses yalıtımına ihtiyaç duyulur. Konferans salonlarında, ses yalıtımı yapımına geçilmeden önce, sesin özellikle yankı yaptığı yer belirlenip, ardından kaplama işlemine geçilmesi gerekmektedir.

konferans salonu için ses yalıtımı

Konferans Salonu Ses Yalıtımı İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?

Konferans salonunda günümüzde gerçekleştirilen projeler, sunumlar, performanslar ve diğer etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Konferans salonunda çok sayıda kişi olduğu için yankı çok yüksektir. Bunun için genelde, ses yalıtımı için konferans salonunun büyüklüğü göz önünde bulundurularak salonun tamamı akustik süngerle kaplanır. Akustik süngerin farklı çeşitleri bulunur ve ihtiyaca göre bunlardan biri veya birkaçı kullanılabilir. Konferans salonu ses yalıtımı işlemi sırasında ses yalıtım süngerleri, akustik melamin sünger, kauçuk tabanlı akustik halı sıklıkla kullanılmaktadır. Bu akustik süngerler, sesin geldiği yere sünger yapıştırıcılarıyla yapıştırılır.
Buna ek olarak, toplantı odası çok fazla gürültü oluşturmadığından ses geçirmez malzemeler kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, sesin çok yüksek olduğunu düşünüyorsanız, ses geçirmez bir sünger de kullanabilirsiniz. Konferans salonunda kullanılan malzemeler yankıyı ortadan kaldırmak için son derece etkili malzemelerdir. Gerekli rengi ve modeli siz belirleyin.
Konferans salonu ses yalıtımı sayesinde, konferans salonunuzdaki yankı tamamen son bulacaktır. Sunumlarınızı ve projelerinizi rahat rahat yapabileceksiniz. Yani buna değer! Ayrıca, şunu da belirtmeden geçmeyelim. Konferans salonu akustiği, ses mühendislerinin belirlediği taslaklara uygun şekilde olmalıdır yoksa bir anlam ifade etmez.
Konferans salonlarında, ses yalıtımının önemini böylece anlamış olduk. Yapacağınız sunum ve konferanslardan alacağınız verimi arttırmak için konferans salonu akustiğinin uygulanması son derece gereklidir.

konferans salonu akustiği

Konferans Salonu Akustiği Firması Sound Akustik’e Ulaşın

Konferans salonu akustiğinin tam olarak sağlandığından emin olunmalıdır. Yankıları azaltmak ve rahat sunum yapmak için ses yalıtım malzemeleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Ses yalıtımı uygulamalarının yapılması zor bir iş değildir. Konferans salonu akustiği, uygulama, ses yalıtımı yapılacak alanda gerçekleştirilmekte olup, dışarıdan herhangi bir müdahale söz konusu değildir.
Sizler de, konferans salonunuzun dekorasyonunu bozmayacak şekilde kendi zevkiniz ve ihtiyaçlarınıza göre siparişinizi verebilirsiniz.
Ancak, konferans salonu akustik kaplamaları maliyetli ürünlerdir. Maliyetli ürünlerdir ama sonuçtan memnun kalacağınızın garantisini verebiliriz.
0216 592 00 75
Bize Ulaşın!
90536 768 14 89