Makine Press Ses Yalıtımı

Press ses yalıtımı, hemen her mekana rahatlık ile uygulanabilecek, yüksek performanslı ses yalıtım uygulamasıdır. Genellikle iç ve dış mekanlara uygulanmaktadır. Her ortama göre ortaya çıkan farklı ses problemlerini ortadan kaldırarak, insanlara huzurlu bir ortam oluşturmaktadır.Günümüz gelişen yaşam şartlarına bağlı olarak insanların bulunduğu ortamlarda çok fazla gürültü oluşmaktadır. Gürültü kirliliği insanların sağlığına zarar veren önemli etkenlerin başında gelmektedir. Bu nedenle gürültü kirliliğini en az seviyeye indirip, ortamda ki ses izolasyonunu sağlamak için hemen hemen her mekanda ses yalıtımı yapılmaktadır. Press ses yalıtımı da ortamda ses izolasyonunu sağlamak için sıklıkla tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Press ses yalıtımı, duvar, tavan ve zemine uygulanmaktadır. Bir ortamda en yüksek oranda ses izolasyonunun sağlanması içinde mutlaka press ses yalıtımının duvar, tavan ve zemin olarak tüm alana uygulanması gerekmektedir. Sinema salonları, konferans salonları, spor salonları, kayıt ve müzik odaları, hastane odaları gibi birçok kişinin kullandığı alanlarda press ses yalıtımı tercih edilmektedir. Bu gibi alanlarda uygulanan pressses yalıtımı sayesinde içeride ki ses dışarıya çıkmamakta, dışarıdaki seslerde içeri girmemektedir. Press ses yalıtımı ile ses geçişlerinin önüne geçildiğinden uygulanan alana ferahlık katmaktadır.

Press ses yalıtımı uygulaması, fabrika gibi ses seviyesinin çok yüksek olduğu alanlarda da en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Bu alanlarda ses seviyesi oldukça yüksektir. Çok fazla yüksek sese maruz kalan çalışanlarda ise zamanla gürültü kaynaklı sağlık sorunları ortaya çıkacağından, bu alanlarda uygulanan press ses yalıtımı sayesinde çalışanlara daha rahat bir ortam sunulmaktadır. Press ses yalıtımı uygulanacak alanlara göre sesi daha iyi izole edecek malzemeler ile güçlendirilmektedir. Press ses yalıtımı tavan ve duvarlara uygulanırken süngerpan ve epdm ses bariyeri gibi malzemeler kullanılmaktadır.

Press ses yalıtımı zemine uygulanırken, titreşim emen kauçuk ve mantar kauçuk gibi malzemeler kullanılarak daha iyi bir performans elde edilip, ortamda ki ses izolasyonu en iyi seviyede sağlanmaktadır. Sanayi ve fabrika gibi alanlarda press ses yalıtımı yapılırken, kalın epdm bariyerleri kullanılmaktadır. Kullanılan kalın epdm bariyerleri sayesinde ortamdaki yüksek sesli makine ve cihazların çıkardığı sesleri izole ederek çalışanlara daha huzurlu bir ortam oluşturmaktadır.

Kabinde ses yalıtımı sağlamak için yüksek ses yalıtım özelliklerine sahip ses yalıtım malzemeleri kullanmalısınız. Bu malzemeler ses geçirmez sünger, ses geçirmez sünger, ses geçirmez sünger disk, sünger disk ve ağır hizmet epdm ses bariyeridir. Malzeme, sesin frekansına ve çevresinde yayılan ses dalgalarına göre seçilir. Bunun için ses ölçümü yapılır. Bilgisayar odası çevresinde bulunan kabin veya duvar ses yalıtımı sayesinde, tavan ses yalıtımı ve zemin ses yalıtımı uygulamaları gürültünün% 70’ine varan oranda engel olabilmektedir. Bilgisayar odası ses yalıtımı fiyatını almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Fiyat, kullanılan malzemelere ve uygulanacak fiyata göre belirlenir. Sürekli titreşimli ses için etkili bir fırsat sağlayarak makinenin performansını düşürür. Alıcı veya titreşim kaynağı, ekipmanın kendisine ve operatöre büyük faydalar sağlar. Makine, parçaların dengesini ve diğer titreşimleri etkileyen titreşime neden olabilir.