Toplantı Odası Ses Yalıtımı (Toplantı Salonu Akustiği)

Toplantı odaları, şirketlerin önem seviyesi yüksek toplantılarını, alacağı kararları hassas ve gizlilik çerçevesinde yaptıkları özel değerlendirmelerin yapıldığı ofislerin içerisinde de olan kapalı mekanlardır. Eğer mekana toplantı odası ses yalıtımı uygulanmamışsa, dışarıdan ve içeriden gelen yüksek sesler sürükleyici ve verimli bir toplantı deneyimi yaşamanıza engel olacaktır.

Dışarıdan gelen, içeriye giden veya dışarıya çıkan yüksek sesler toplantı odanızda mevcut ise bu durumda toplantı odası ses yalıtımı uygulamalarının başlatılması gerekmektedir. 

 Bu İçeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz…

toplantı odası ses yalıtımı

Toplantı Odası Ses Yalıtımı Hangi Malzemelerle Yapılır?

Öncelikle kesmek istediğiniz ses oranı ve sesin şiddetine göre malzeme seçimi önemlidir. Eğer güçlü bir ses kesilmek isteniyorsa bariyerli ürünler tercih edilmelidir. Bu malzemelerin kalınlık ve yoğunlukları ses yalıtım performansını ve ses kesme katsayısını direkt olarak etkilemektedir. Yanmazlık özelliği olan ve sadece ses emici akustik düzenlemelerde (eko, yankı, ses karmaşası) kullanılan ürünlerde mevcuttur.
Bu ürünleri duvar ve tavanlara uygulayabileceğiniz gibi zeminlerde kullanabileceğiniz ses izolasyonu sağlayan darbe emici seslerin yalıtımda kullanılan kauçuk levha, kauçuk tabanlı akustik halılarda mevcuttur. Ses karışıklığı, yankı gibi sorunları engellemek. İçin akustik kumaş kaplı panelleri de kullanabilirsiniz. Kumaş kaplı panellerin renk ve model seçenekleri mevcut olup mekanınıza hoş bir görünüm sağlayacaktır. Toplantı odası ses yalıtımı sesin şiddetine göre malzeme kullanımı size maliyet tasarrufu veya maliyet artışı olarak geri dönecektir.
Eğer toplantı odanızda ciddi ses yalıtımı varsa yani içeriden dışarıya çok gürültü varsa bu duruma göre ses yalıtım önlemleri alınmalıdır. Ses yoğunluğuna göre kullanılan malzemeler size ücret olarak iade edilecektir. 
toplantı salonu akustik

Toplantı Salonu Akustiği İçin Bize Ulaşın

Firmaların toplantıya büyük önem vermesi ve hassas gizlilik çerçevesinde kararlar alabilmesi için ses geçirmez özel bir toplantı odası hazırlıyoruz. Toplantı odalarında yapılan kararların veya anlaşmaların firmanın geleceği için öneminin farkına vararak, konferans salonunuzu en kaliteli yalıtım malzemeleri ve profesyonel uygulamalarla dış dünyadan izole ediyoruz.
Toplantı salonlarında alınan karar veya yapılan anlaşmaların o şirketin geleceği adına ne denli önemli olduğunun bilincinde olarak maksimum kalitede ses yalıtım malzemeleri ve profesyonel uygulama ile toplantı salonu akustik çalışmaları ile dış dünyadan izole edebiliriz. Teknik ekibimizle görüştükten sonra mekanın fotoğrafları veya canlı keşif ile bir çözüme ulaşılır. Size teklif ve malzemeler sunulacaktır. Onayladığınız takdirde en kısa süre içinde ses yalıtımı uygulaması başlayacaktır.
Teknik ekibimizle görüştükten sonra lokasyonun fotoğraflarını veya gerçek zamanlı keşif için çözümleri bulabilirsiniz. Teklifler ve malzemeler size sunulacaktır. Onaylarsanız, toplantı odası ses yalıtımı uygulamanız mümkün olan en kısa sürede başlatılacaktır.
0216 592 00 75
Bize Ulaşın!
90536 768 14 89