Komşu Duvar Ses Yalıtımı

Komşu Duvar Ses Yalıtımı

Komşu Duvar Ses Yalıtımı ile rahatsız eden, uyumayı, çalışmayı hatta oturup sohbet etmeyi bile zorlaştıran bu ses geçişlerini kesmek hayal değil. Komşu duvar ses yalıtımı çözümleriyle ev ya da iş yerinizi sesten arındırabilirsiniz. Dairelerde duvarların ortak olması seslerin de ortak olmasına sebep oluyor. Bitişik duvar ses yalıtımı bazı yapılarda neredeyse zorunluluk haline geliyor. 

Komşu duvar ses yalıtımı desteği sayesinde sizin de sesiniz yan daireye gitmez. Yeni yapılarda inşaat sürecinde tavan, zemin, ortak duvar ses yalıtımı yapılarak soruna kökten çözüm getiriyorlar. Mevcut yapılarda ise profesyonel ekibimizle birlikte bizzat komşu duvar ses yalıtımı yapıyoruz.

Peki, Komşu Duvar Ses Yalıtımı İşe Yarıyor Mu?

Evet, yüzde 90 çözüm sağlıyor. Eskiden yüksek seviyede, yoğun biçimde gelen sesler ses izolasyonu sonrasında minimum seviyeye düşüyor. bazı yapılarda tamamen kesiliyor. Bu nedenle ses yalıtımı işe yarar mı endişesi yaşamadan uygulamadan yararlanabilirsiniz.

Yatak Odasına Komşu Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Evlerde en çok yatak odaları için ses yalıtımı tercih ediliyor. Komşuya ses gitmemesi ya da onlardan size ses gelmemesi için yatak. Odası komşu duvar ses yalıtımı hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Sadece ortak duvarı yalıtımla desteklemeniz sesin minimum seviyeye düşmesini sağlar. Uykularınız daha sessiz ve huzurlu hale gelir.
Uygulama son derece basit olup titizlikle yapılıyor. Önce duvar ölçülerini alıyor, akabinde malzemeleri belirleyerek fiyat sunuyoruz. Ses izolasyonunda süngerpan ve ağır ses bariyeri kullanıyor, alçıpan ve çelik profil ile çalışmayı destekliyoruz. Komşu duvar ses yalıtımı katmanlardan oluşturulduğu için ciddi bir sonuç alınıyor, sessizlik ilk andan fark ediliyor.

Komşu Duvar Ses Yalıtımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Komşu duvar ses yalıtımı işe yarar mı, fiyatları nedir, kaç günde uygulanır, çift taraflı yapılır mı soruları merak ediliyor.
Öncelikle yalıtım çalışmasının işe yaradığını, aynı günde bitirilebildiğini söylemeliyiz. Eğer hem siz hem de komşunuz aynı anda komşu duvara ses yalıtımı yaptırmak isterse problemsiz yapabilir. Çift taraflı yalıtım yüzde yüz çözüm sağlar. Bitişik duvar ses yalıtım fiyatları hakkında net bir fiyat vermek mümkün değil.
Uygulama alanı ve malzeme kapasitesi fiyatı belirleyen iki önemli unsurdur. Size fiyat verebilmemiz için yalıtım yapacağımız duvar hakkında bilgi almamız gerekiyor. Bizimle iletişime geçerek temel bilgileri verebilir. Fiyatlarla ilgili net sonuçlar alabilirsiniz. Bütçenizi sarsmadan yalıtım yaptırmak için lütfen bizi arayın.
Sıradan duvar ses yalıtım malzemeleri, sesin bitişik duvarlardan yayılmasını önleyebilir. Mevcut binalarda ses yalıtımı uygulaması, inşaat halindeki binalardan farklıdır. Evin odasından geçen sesin izole edilebilmesi için sesin kaynağında ses yalıtımı yapılmalıdır. Duvarları ses yalıtımı yaparken, sesin yoğunluğuna dikkat etmelisiniz.
Uygun malzeme kullanılmazsa ses istenilen oranda kesilemez. Bina ısı yalıtımı için, etkiyi arttırmak için genellikle 5 cm kalınlığında 150 DNS yoğunluklu sünger levha ve EPDM kalınlığında ses bariyeri kullanılır. Aynı malzemeler mevcut binalarda da kullanılabilir, ancak alan israf edilecektir. Ancak alçı levha ve çelik karkas profil tercih edilmektedir.