Şap Altı Ses Yalıtımı

Şap Altı Ses Yalıtımı

Şap altı ses yalıtımı, ufak titreşimleri ve sesleri keserek ortam gürültüsünün alt kata geçişini önleyen sistemdir. Ev, iş yeri ve stüdyo gibi alanlarda tercih edilen yalıtım türlerinden biridir. Zemin ses yalıtım çözümlerinden biri olan şap yöntemi, yüksek ses koruması sunarak gürültünün alt kata inmesini keser. Şap yalıtımı, parke, fayans ya da seramik altına uygulayabiliyor.
Üstelik bu şekilde uygulandığında ses yalıtımında yüksek performans sergiliyor. Şap altı ses yalıtımı birçok açıdan avantajlıdır. Uygulama yapılan alandaki eşyaların yükünü absorbe eder, ses izolasyonuyla birlikte zemin dayanıklılığını da artırır.
Şap altı yalıtım çalışmasında mantar, kauçuk gibi malzemeler kullanılır. Kullanılan malzemelerin kalitesi yalıtım kapasitesini etkiler. Bu nedenle malzeme seçiminde kalite ve dayanıklılık işin püf noktasını oluşturur.
Şap altı ses yalıtımı doğru uygulandığında basıncı emer, gürültüyü önler, diğer yandan ise soğuk – sıcak yalıtımı sağlar. Katlar arası yalıtım artık yeni yapılan tüm binalara uygulanıyor. Yalıtım olmayan yapılara sonradan önce yalıtım sonra parke uygulaması. Yapılarak mekânın kalitesi, taşıma kapasitesi artırılabiliyor.

Şap Altı Ses Yalıtımı Malzemeleri

Şap altı ses yalıtımı yapılırken mantar, kauçuk levha, kabarcıklı malzeme, yalıtım halısı gibi malzemeler kullanılıyor. Yalıtımla ilgili teknolojik. Gelişmeler arttıkça kullanılan malzemeler de güncelleniyor, iyileştiriliyor. Yalıtıma şekil veren kabarcıklı levhalar ses, darbe, titreşim ve topuk gibi küçük sesleri yutmada etkili rol oynuyor.
Kauçuk mantar levhalar ise yine ses ve darbeyi yutmada, sesleri yumuşatarak. Önlemede başarılı olduğu için kabarcıklı malzemeyle birlikte kullanılıyor. Bu malzemeler ev ve iş yeri dâhil her alana uygulanabiliyor, gürültüyü azaltıyor.
Şap altı ses yalıtımı aslında sadece gürültüden ötürü değil yaşam ve çalışma. Alanlarındaki eşya yükünü dengelemede de fayda sağladığından yapılması öneriliyor. Kullanılan malzemeler dayanıklılığı artırıyor, dengeyi sağlıyor.

Şap Altı Ses Yalıtımı Fiyatları

Zemin, duvar, tavan, parke altı ve şap altı ses yalıtımı fiyatları uygulama alanına göre fiyatlanıyor. Ses yalıtımı yaptırmak istediğiniz alan için bizimle iletişime geçtiğinizde sizden alanla ilgili bilgi alır. Kullanılacak malzeme ve işçiliğe göre fiyat veririz. Bizimle iletişime geçerek hem yalıtım fiyatlarını sorabilir. Hem de yalıtımla ilgili aklınıza takılan konularda bilgi alabilirsiniz. İşin uzmanı olarak yalıtım konusunda çok ekonomik ve profesyonel çözümler sağlıyoruz.
Şap ses yalıtım malzemesi yapmanın en büyük amacı sesin zemine ulaşmasını engellemek ve zemini ses geçirmez hale getirmektir. Daireler arası ses geçişi günümüzün en büyük sorunlarından biridir ve bazen çok üzücü olaylara neden olabilmektedir. Artık müşterilerimizin genel şikayetleri, alt kattaki komşum çok gürültülü gibi klasik şikayetlerdir. Doğru yalıtım malzemesinin kullanılması sayesinde artık bu şikayetler sona ermiştir. Malzemelerin ne olduğunu öğrenmek isterseniz aşağıdaki gibi sıralayabilirim. Yüksek yoğunluklu Adpan ses yalıtım malzemeleri genellikle 1 cm kalınlığında malzemeler kullanır.
Daha kalın malzemeler gerektiğinde, şapa BASF yapıştırıcı 5 ve elyafların eklenmesi gerekir. Alttan gelen sesin çok yüksek olacağını ve zeminde yalıtılması gereken çok gürültü olacağını düşünüyorsanız, zemine engeller koyarak daha yüksek performans elde edebilirsiniz.
0216 592 00 75
Bize Ulaşın!
90536 768 14 89