Reji Odası Ses Yalıtımı

 

Reji odanızın daha rahat, profesyonel çalışma alanı olması amacıyla ses yalıtımı uygulamaları yapmaktayız. Televizyon stüdyolarında en önemli ünite reji odasıdır. Burada yönetmen, teknik yönetmen, resim seçici, altyazı operatörü gibi görevliler çalışır. Burada iş performansı ve huzurlu bir ortam için ses yalıtımı yapılmalıdır.

Bu İçeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz…

Öncelikle mekana ses girmemesi önemli olduğu için duvarlara ses izolasyon süngerleri kaplanır. Üzerine alçıpan çekilir ve boyaya hazır hale getirilir. Daha sonra duvarın işlemi bittikten sonra istenirse yine akustik sünger veya kumaş kaplı paneller. İle hem akustik düzenleme sağlanır hemde dekor açısından kullanılabilir. Reji odası için uygulanan ses yalıtımlarında gereken ses yalıtım malzemeleri reji odasında ölçülen ses frekansına göre değişmektedir. Yüksek ses frekansları için bariyerli akustik ve ses yalıtım süngerleri seçilirken. Diğer ses frekansları için akustik süngerler, epdm bariyerli süngerler, akustik melamin süngerler. Akustik kumaş paneller, kauçuk tabanlı akustik halı ve kadife kumaşlı tekno touch süngerler kullanılmaktadır.
Reji odası ses yalıtımı uygulamalarında kullanmış. Olduğumuz malzemelerimizi dilerseniz firmamızdan temin edebilir. Eğer bu konuda bilgi sahibi iseniz kendi uygulamalarınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Reji odası ses yalıtım uygulamaları oldukça basittir. Yapmanız gereken sünger yapıştırıcı ile süngeri alana yapıştırmaktır. Ses izolasyonu televizyon, radyo kanallarında, reji odalarında yapılabilir. İstediğiniz oranda ses kesecek malzemeler kalınlık ve yoğunluğuna göre seçilebilir. Sadece insan konuşma seslerinin yalıtımı yapılmak isteniyorsa bu durumda direk duvarlara yoğun. Ve kalın akustik sünger kaplanabilir.
Ses yansıması, eko, yankı gibi problemlere karşılık ortamda dekoratif gözükecek. Bir malzeme olarak da kumaş kaplı panelleri tercih edebilirsiniz. İstediğiniz renk ve modelde istediğiniz. Boyutlarda sipariş verebilme imkanınız mevcuttur. Çözümlerimizle sizlerin beklentilerini karşılarken. En uygun fiyatları sunarak ekonomik anlamda da yardımcı oluyoruz.
Uygulamalarımızda ses emici süngerler kullanmayı tercih ediyoruz. Ortamda çok fazla gürültü olmayacağından, hiç kimse maliyet ve kayıplarda artış olmayacaktır. Ses düzenleme, yankı ve yankı iptali uygulamaları, kayıt stüdyoları için ses yalıtımı hizmetleri veriyoruz. Bazı büyük stüdyolarda bu odada karartma ve kamera kontrol fonksiyonlarını bulabilir, hatta fotoğraf çekebilirsiniz; kayıt odasında stüdyoda kamera için bir monitör bulunmaktadır. Ek olarak, video kasetinden her bir görüntüyü okumak için bir monitör, harici bağlantı için bir monitör, altyazı ekipmanı için bir monitör, çıkışı izlemek için bir monitör ve yayın TV monitörünü izlemek için bir monitör vardır. Bu nedenle monitör sayısı çok fazladır ve bir kontrol odası olarak ilk kişi üzerinde etkili bir izlenim bırakmaktadır.
0216 592 00 75
Bize Ulaşın!
90536 768 14 89