Stüdyo Odası Ses Akustiği

Ses yalıtımı belirli bir ortamda muhafaza edilmek istenen sesin yayılmasını engelleme işlemidir. Ses yalıtımı sırasında sesi absorbe eden veya sesi daha az soğuran ses yalıtım malzemeleri kullanılır.

Bu İçeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz…

Çok fazla gürültünün olduğu ortamlarda ses dalgalarının şiddeti fazladır. Ses şiddetinin fazla olduğu ortamlar belli başlı sağlık sorunlarına sebep olmaktadır. Bundan dolayı ses şiddetinin fazla olduğu ortamlarda ses yalıtımı yapılması. Sağlık problemlerine yol açmaması açısından önemlidir. Ses yalıtım malzemeleri ortamda bulunan gürültüyü önler ve ses yalıtımı sağlar. Ses stüdyosu ve müzik stüdyoları profesyonel anlamda bir müzik kariyeri ve hobi alanı olarak kullandığımız alanlardır. Ses stüdyolarımız için kullandığımız ses yalıtım malzemeleri öncelikle kendi sağlığınız ardından. Yaptığınız işin ne kadar profesyonel olmasını istemeniz ve bulunduğunuz muhit. Semt ve mahallenizde bulunan komşu, arkadaş ve aile üyelerini rahatsız etmeme adına kendi işinizin. Ses profesyonelliği adına ve sağlığınız için stüdyo ses yalıtım işlemleri kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra yaptığınız işteki gizliliği ve kolaylığı da ses yalıtım işlemleri sayesinde sağlayabilirsiniz. Stüdyo ses yalıtım işlemleri duvarlara, tavanlara, zeminlere aynı zamanda kapı giriş-çıkışlarına kapılara özel akustik. Ses yalıtım işlemleri yapılarak oluşturulan stüdyoda ses anlamında profesyonellik. Ve az önce de belirttiğimiz sıkça karşılaşılan sorunlara son vermek mümkündür. Ses stüdyolarında ses kaydı ve yayını yapıldığı sırada kullanılan ses dağarcığı fazla olduğunda. Sesler birbirleri ile karışarak parazitler oluşturmaktadır. Bunun önüne geçilerek hem oluşturulan stüdyonuzda profesyonel anlamda ses çalışmaları yürüterek. Hem de kendi zevkinize ve tarzınıza uygun özgün ve profesyonellik içeren tasarımlar kullanabilirsiniz.
Bir kayıt stüdyosunda profesyonel çalışma yapmak için, dahili ses düzenlemesi makul bir şekilde yapılandırılmalıdır. Bu düzenlemeler ses emici sünger ve ses emici kumaş panellerle yapılmaktadır. Her iki ürün de iyi ses emici ürünlerdir ve akustik mekanlarda kullanılır. Ses yalıtımı sağlamak için akustik düzenleme için kumaş kaplı ses yalıtım panelleri kullanılmaktadır. Sesi azaltmak için izolasyon süngeri de kullanılabilir. Ses yalıtım malzemeleri sadece ses yalıtımı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sesin ayarlanması, dağıtımı ve iletim kalitesi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Özellikle kumaş paneller stüdyoda en çok kullanılan ürünlerdir. İstediğiniz renk ve model seçeneklerinde dilediğiniz ölçülerde sipariş verebilirsiniz. Dekoratif ses emici panel olarak duvar ve tavanlarınıza rahatlıkla uygulayabilir veya uygulamayı tamamlayabiliriz.